MENU

Aktualności - Pierwsze spotkanie partnerów projektu YouInHerit w Budapeszcie

2016-07-05

        Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego uczestniczy w projekcie Youth involvement in the innovative valorisation and revival of traditional trades and crafts as cultural heritage to make urban regions more attractive and competitive in a dynamic age (YouInHerit), w którym udział bierze 12 partnerów z Węgier, Polski, Słowenii, Chorwacji i Włoch. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interrreg Europa Środkowa.
        Głównym celem projektu jest innowacyjne wykorzystanie dziedzictwa kulturowego poprzez nowatorskie podejście do jego waloryzacji i ochrony, a także wykorzystanie jego potencjału do budowy nowej oferty turystycznej regionów. YouInHerit zakłada czynne zaangażowanie młodych ludzi, którzy swoimi pomysłami i innowacyjnym podejściem do kwestii dziedzictwa kulturowego zaproponują nowe sposoby na zachowanie tradycyjnych zawodów rzemieślniczych, a tym samym sprawią, że staną się one atrakcyjną ofertą zawodową.


        W dniach 21-22 czerwca Pan Piotr Brzeski – Dyrektor Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego w Warszawie wraz z pracownikami uczestniczyli w pierwszym spotkaniu partnerów projektu YouInHerit, które było okazją do poznania przedstawicieli miast, regionów partnerskich oraz instytucji zaangażowanych w jego realizację. Zebraniu przewodniczyli przedstawiciele partnera wiodącego, Budafok-Tétény, dzielnicy Budapesztu: Anna Szepesfalvy, Viktor Wintsche-Mikesch, Monika Terpak oraz Viktoria Jonas. Podczas spotkania m.in. ustalono plan pracy oraz przedstawiono kalendarz nadchodzących wydarzeń.

 

Wróćwróć...
© 1999 - 2019 Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie wykonanie Conor.pl